«

»

Kwi 20

Księga patriotyczna

Z kilkoma podtytułami: historia, teksty, nuty oraz Cześć polskiej Ziemi i najpiękniejsze pieśni patriotyczne

Książka została wydana w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Jest to praca zbiorowa, pod red. Józefiny Kępy i Ireneusza Korpysia. Czytelnicy znajdą w niej znane i popularne pieśni, nuty i opracowania muzyczne utworów, wiersze polskich poetów, słownik pojęć patriotycznych i najważniejszych wydarzeń z historii Polski oraz dodatkowo dwie płyty CD z nagraniami pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Polish Chamber Voice. Nagrań dokonano w kaplicy św. Józefa na Halach przy Jasnej Górze w Częstochowie. Gościnnie na płycie wystąpił Adam Hutyra.

 

Wydawca napisał we wstępie: „„Księga patriotyczna. Cześć polskiej ziemi…” to publikacja, która promuje polską kulturę. Znajomość dziedzictwa narodowego, a takim bez wątpienia są pieśni patriotyczne, pozwala budować tożsamość każdego Polaka, sprzyja kształtowaniu postaw obywatelskich oraz poczuciu więzi społecznej i solidarności.

 

Wielkim atutem książki jest szata graficzna. Publikacja została zilustrowana obrazami i zdjęciami, które nawiązują do najważniejszych i najbardziej wzruszających momentów z dziejów Polski. Każdy Polak odnajdzie w niej natchnienie i pozytywne emocje.”.

DSC02618 zapowiedz

 

 

Wydawnictwo Sfinks logo

Wydawnictwo Sfinks specjalizuje się w publikacjach patriotycznych. Ma już kilka na swoim koncie.
– Księga Patriotyczna – Sławni Polacy
– Księga Patrioty, historia, teksty, nuty – „Gdy myślę Ojczyzna” – Księga patrioty” to wyjątkowa antologia najpiękniejszych i najpopularniejszych pieśni patriotycznych, wojskowych, harcerskich, szkolnych.

– „Wielka księga patriotyczna, Bóg, Honor, Ojczyzna”

Książki wspomagające rodziców w wychowywaniu dzieci w duchu patriotyzmu:

– Ojczyzno ma… Śpiewaj z Natalią. Pieśni patriotyczne dla dzieci  

– Księga małego patrioty

– Poczet królów i książąt polskich dla dzieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>