«

»

Kwi 28

Polsko-Białoruskie Szaleństwo Jazzowe w Uśmiechu – relacja

Fundacja „Ave Patria” zaprosiła dwa zespoły jazzowe – z Polski z Ożarowa Mazowieckiego i Białorusi z Mińska – do rywalizacji o sympatię słuchaczy. Gościny udzielił Dom Kultury „Uśmiech”. Jazz band Apple Tea i Yazz5 Group zaprezentowały kompozycje swoich frontmanów: Igora Satsevitcha i Łukasza Banaszkiewicza. Gościnnie wystąpiła Ania Fidrych wykonując dwie piosenki Czesława Niemena Wydrzyckiego. Przesłanie piosenki „Dziwny jest ten świat” wypromowanej w 1967 roku na Festiwalu w Opolu i potem w Sopocie pozostało jak najbardziej aktualne i nie ma chyba człowieka, który czasami nie zadawałby sobie takiego pytania.

Przypomnijmy słowa, które wyśpiewała dla gości jazzowego pojedynku Ania Fidrych.

Dziwny jest ten świat,
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła.
I dziwne jest to,
że od tylu lat
człowiekiem gardzi człowiek.

Dziwny ten świat,
świat ludzkich spraw,
czasem aż wstyd przyznać się.
A jednak często jest,
że ktoś słowem złym
zabija tak, jak nożem.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie!
Nadszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie.

Po koncercie prezes Fundacji pan Piotr Białek poprosił o wspólną fotografię z panem Wacławem Markiewiczem, który wspominał szkolne czasy spędzone w jednej klasie z Czesławem Niemenem.

Okazało się, że jazz stanowi wspaniały podkład muzyczny do artystycznego tańca autorskiego. Popatrzcie co się działo na końcu sali widowiskowej. Gratulacje małej tancerce za wspaniałe wyczucie rytmu.

Dziękujemy gościom za przybycie i kibicowanie zespołom w ich pojedynku. Artystom z Ożarowa i Mińska życzymy wielu sukcesów zawodowych, płyt, gorącej widowni, licznych występów i tras koncertowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>