«

»

Mar 22

Dnia 26.03.2017 zapraszamy na Koncert Pasyjny. Chór Archikatedry Warszawskiej. Magdalenka(26-03-2017)

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 26.03.2017 r. o godz. 19.00 na Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej, który odbędzie się w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence, GOK Lesznowola.

Zapraszamy do wysłuchania koncertu pasyjnego – 45 minutowego programu, opartego na polskiej muzyce pasyjnej, ubarwionego doskonale brzmiącymi kompozycjami uznanych twórców europejskich. Chór wystąpi a’capella.

dQ4hgYvJ73

Chór Archikatedry Warszawskiej powstał w 1983 roku, pod patronatem Prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa. Założycielem i pierwszym dyrygentem Chóru w latach 1983-2004 był ks. prof. Andrzej Filaber. W 2004 roku prowadzenie zespołu przejął dr Dariusz Zimnicki – wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Głównym zadaniem zespołu jest zapewnienie oprawy muzycznej ważnym uroczystościom katedralnym i diecezjalnym. Za całokształt swej działalności wyróżniony został medalem Prymasa Polski „Zasłużonemu dla Kościoła i Narodu”.

Chór prowadzi także aktywną działalność koncertową – wielokrotnie występował przed słuchaczami w Polsce i zagranicą. Uczestniczył w licznych konkursach krajowych i festiwalach międzynarodowych. Jest laureatem wielu nagród.

W październiku 2009 roku otrzymał medal Gloriam Dei Cantare Federacji Caecilianum za całokształt pracy artystycznej. W tym samym roku został także laureatem II nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Chórów Caecilianum w Warszawie. W październiku 2010 roku Chór zdobył nagrodę Grand Prix i złoty dyplom na IV Ogólnopolskim Konkursie ARS LITURGICA w Gnieźnie.

Chór wykonuje dzieła wielu twórców europejskich, jednak przede wszystkim promuje polską muzykę religijną. W swoim repertuarze posiada kompozycje wszystkich epok, często sięga po utwory zapomniane bądź rzadko wykonywane.

Zespół dysponuje także dorobkiem fonograficznym, który obejmuje dziewięć płyt z literaturą religijną. Za nagrania polskich kolęd został nagrodzony w 2000 roku podwójną platynową płytą.

Więcej: http://www.chorarchikatedry.pl/filmy-choru/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>