«

»

Kwi 13

Życzenia

SZANOWNI PREZESI CHÓRÓW, DRODZY DYRYGENCI, KOCHANI CZŁONKOWIE CHÓRÓW ORAZ WSZYSCY DARCZYŃCY SPONSORZY I GOŚCIE ODWIEDZAJĄCY STRONĘ FUNDACJI AVE PATRIA

Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas robienia porządków wiosennych w domach ogrodach, ale też w naszych sercach. To przede wszystkim czas Wielkiego Postu i przygotowanie nas poprzez rekolekcję głoszone przez księży, którzy pomagają nam lepiej zrozumieć dogmaty naszej wiary.

Każdy wierzący chrześcijanin musi czuć, znać i kochać niepodlegające zmianom i weryfikacją religijne obrzędy obchodzenia Świąt i wynikające z nich obowiązki oraz tradycję.

Sensem słów wykonywanych pieśni w trakcie wielkiego postu oraz Świąt Wielkiej Nocy, jest cierpienie i ból w trakcie ukrzyżowania Jezusa oraz okazania radości ze zmartwychwstania. Święta Wielkanocne to czas niezwykłych przeżyć, wydarzeń tak ważnych w naszej religii. Jest to najważniejsza uroczystość kościelna.

Środa popielcowa, wielki post, niedziela palmowa – kwietna, wołamy „Hosanna na Wysokości” wielki tydzień – okres żałoby i pokuty oraz zadumy nad męką i śmiercią Jezusa. Po Wielkiej Środzie – Ciemna jutrznia, Wielki Czwartek, w tym dniu Jezus umył nogi swoim uczniom, dziś robią to Księża Biskupi, Kardynałowie oraz Papież na znak równości wszystkich chrześcijan wobec Boga. Wielki Piątek – Ukrzyżowanie, Wielka sobota – Święcenie pokarmów (piękna tradycja ozdabianie jajek do święconki w gronie rodzinnym) Żałoba w kościele, adoracja grobu pańskiego to tak zwane Tridum Paschalne. Niedziela, jesteśmy świadkami zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przekaz z pisma Świętego daje nam tak wiele do myślenia, ale czy to wszystko dociera do Nas?

Wierzysz, że Chrystus został złożony w grobie? – No i dobrze to prawda… ale czy wierzysz, że zmartwychwstał w Tobie?

W dzisiejszych czasach często nie dostrzegamy dobra jakie Jezus Chrystus dał nam podobnie jak niewidomemu przywrócił wzrok. Wielu ludzi walczy z Chrystusem na oślep, chcąc dobro zmienić na zło. Człowiek musi przejrzeć na oczy i jeśli Bóg pozwoli, by każdy człowiek naprawił zło wyrządzone za życia drugiemu, to spełni się nadzieja pokładana na nas.

Oby nie było za późno powiedzieć „Galilee Vicisti” – Galilejczyku zwyciężyłeś.

Niech całe bogactwo duchowe wynikające ze Świąt Wielkiej Nocy – Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa spłynie na nas wszystkich i obyśmy czynili więcej dobra niż zła. Tego Życzy Prezes Piotr Białek oraz wszyscy członkowie Fundacji Ave Patria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>